Monthly Archives: Temmuz 2019

HABERLER

Dernek Başkanı Doç Dr. Sezai Özçelik 05 Ocak 2020 tairhinde Ankara Sheraton Otel’de düzenlenen TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN) kapanış konferansına Çankırı Sivil Toplum Derneği adına katılım sağlamıştır.

DOÇ.DR. SEZAİ ÖZÇELİK İKLİMİN PROJESİ KAPANIŞ KONFERANSI

DOÇ.DR. SEZAİ ÖZÇELİK İKLİMİN PROJESİ KAPANIŞ KONFERANSI

MLSA’nın “Türkiye’deki Adli Uygulamaları Denetleme” projesi kapsamında Ankara’da 26 Ocak 2020 Pazar günü TGS Ankara şubesi ev sahipliğinde düzenlediği “Gazetecilere Yönelik Dava İzleme ve Yargı Haberciliği” eğitimine Dernek Başkanı Doç. Dr. Sezai Özçelik katılmıştır. Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) , International Press Institute (IPI) iş birliği ile yürüttüğü “Türkiye’deki Adli Uygulamaları Denetleme & AB İnsan Hakları Mekanizmalarının Güçlendirilmesi” projesi kapsamında gazeteciler, STK temsilcileri ve proje kapsamında yürütülen dava takibi çalışmalarına katılmak isteyen kişiler için 26 Ocak 2020 Pazar günü Ankara’da dava izleme ve yargı haberciliği eğitimi düzenlenmiştir. Eğitim T24 Ankara Temsilcisi Gökçer Tahincioğlu’nun ve Artı TV Ankara Temsilcisi Sibel Hürtaş’ın katılımıyla 26 Ocak 2020 Pazar günü Türkiye Gazeteciler Sendikası Ankara Şubesi’nde 11:00 – 15:00 saatleri arasında Menekşe 2 Sokak 16/6 Kızılay/ Ankara adresinde verilmiştir. 

DOÇ.DR. SEZAİ ÖZÇELİK MLSA DAVA İZLEME EĞİTİMİNDE

DOÇ.DR. SEZAİ ÖZÇELİK MLSA DAVA İZLEME EĞİTİMİNDE

 

Dernek Başkanı Doç. Dr. Sezai Özçelik ve Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Dilek Öğretir 15-16 Ocak 2020 tarihleri arasında Ankara’da Sheraton Oteli’nde düzenlenen Sivil Düşün Forumu: İnsan Hakları ve İş Dünyası katılım sağlanmış ve değişik konulardaki atölyelerde fikir alışverişinde bulunmuştur. http://sivildusun.net/forum-2020/

PROF. DR. AYŞE DİLEK ÖĞRETİR VE DOÇ. DR. SEZAİ ÖZÇELİK SİVİL DÜŞÜN FORUMUNDA

PROF. DR. AYŞE DİLEK ÖĞRETİR VE DOÇ. DR. SEZAİ ÖZÇELİK SİVİL DÜŞÜN FORUMUNDA

“İnsanlar sadece konuştuklarından değil, sustuklarından da sorumludur.” (Uğur Mumcu)

Ankara’da Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı tarafından gerçekleştirilen “STÖ’lere Yönelik Hak Temelli Gazetecilik Eğitimi” programı cercevesinde Cankiri Sivil ztoplum Derneği adına 21-22 Aralik 2019 tarihleri arasında Dernek Başkanı Doç. Dr. Sezai Özçelik katıldı. Ugur Mumcu’nun kızı Ozge Mumcu Aybars, CNNTURK’te anchorwomen olan Duygu Demirdağ, TEYIT.org uzmanı Gülin Çavuş, RTÜK üyesi ve gazeteci Faruk Bildirici, SBF hocası Doç. Dr. Kerem Altıparmak ve ILEF hocası Doç. Dr. Tezcan Durna’dan dersler “STÖ’lere Yönelik Hak Temelli Gazetecilik Eğitimi”nde şu konu başlıklarında alınmıştır:

 • Araştırmacı Gazetecilik
 • Haber Yazma
 • Gazetecilik Etiği
 • İnsan Hakları
 • Veri Doğrulama
 • Şiddet ve Medya
 • Röportaj Teknikleri
 • Dijital Teknolojiler ve Sosyal Medya
 • UGUR MUMCU VAKFI EGITIMI

  UGUR MUMCU VAKFI EGITIMI

OZGE MUMCU AYBARS İLE

OZGE MUMCU AYBARS İLE

STÖ'lere Yönelik Hak Temelli Gazetecilik Eğitimi

STÖ’lere Yönelik Hak Temelli Gazetecilik Eğitimi

Dernek Başkanımız Doç. Dr. Sezai Özçelik Smart University Foundation tarafından Ankara Swiss Otel’de 19 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen Academic Leaders and Executive Forum ALEF19 toplantısına katılmıştır.

https://s-u-f.org/alef/#!/alef19

SUF ALEF19 SERTİFİKA

SUF ALEF19 SERTİFİKA

Dernek Başkanımız Doç. Dr. Sezai Özçelik ve Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Dilek Öğretir 17-18 Aralık 2019 tarihlerinde Etkiniz AB Programı kapsamında  sivil toplum örgütlerine yönelik İnsan Hakları İzlemeye Giriş başlıklı bir eğitim programına katılmıştır.

ETKİNİZ İNSAN HAKLARI TEMELLİ İZLEME” EĞİTİMİ, 17-18.12.2019, Warwick Hotel, Ankara

ETKİNİZ İNSAN HAKLARI TEMELLİ İZLEME” EĞİTİMİ, 17-18.12.2019, Warwick Hotel, Ankara

ETKİNİZ İNSAN HAKLARI TEMELLİ İZLEME” EĞİTİMİ, 17-18.12.2019, Warwick Hotel, Ankara

ETKİNİZ İNSAN HAKLARI TEMELLİ İZLEME” EĞİTİMİ, 17-18.12.2019, Warwick Hotel, Ankara

 

ETKİNİZ SERTİFİKA

ETKİNİZ SERTİFİKA

Dernek Başkanımız Doç. Dr. Sezai Özçelik ESAM tarafından 28. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi ‘Yeni Bir Dünya için Barış, Adalet ve Merhamet’ temasıyla Ankara’da 14-15 Aralık 2019 tarihleri arasında Green Park Otel’de düzenlenen toplantıya katılım sağlamıştır.

28. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi ESAM 14-15 ARALIK ANKARA

28. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi ESAM 14-15 ARALIK ANKARA

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında desteklenen, Genç Oluşum Derneği tarafından yürütülen “Kenti Elinde” başlıklı proje kapsamında 14 Aralık 2019 tarihinde “Kentlilik Eğitimi ve Çalıştayı”na Dernek Üyemiz Cemile Yaşar katılmıştır. Çalıştayda Gençlik sorunları grubundaki çalışmalara katkı veren Cemile Yaşar Çankırı’da gençlerin sorunlar ve çözüm yolları konusunda görüşlerini sunmuştur.

Dernek Üyemiz Cemile Yaşar “Kentlilik Eğitimi ve Çalıştayı”nda Gençlik grubu çalışmasında.

Dernek Üyemiz Cemile Yaşar “Kentlilik Eğitimi ve Çalıştayı”nda Gençlik grubu çalışmasında.

 

Hak temelli çalışan Derneğimizin Başkanı Doç. Dr. Sezai Özçelik 09 Aralık 2019 tarihinde Ankara’da Türkiye Barolar Birliği  Av. Özdemir Özok Kongre Merkezi’nde düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Boyutları ile İnsan Haklarının Korunması Sempozyumu’na katılım sağlamıştır.

Sempozyum programı için https://www.barobirlik.org.tr/Haberler/ulusal-ve-uluslararasi-boyutlari-ile-insan-haklarinin-korunmasi-sempozyumu-80976

https://rm.coe.int/scobal-9-aral-k-2019-sempozyum-tr-final/1680993df7

https://www.coe.int/tr/web/ankara/-/human-rights-protection-symposium-and-round-table-meeting

https://rm.coe.int/davetiye-invitation-09122019/1680992caf

https://www.youtube.com/watch?v=OsI9FdGvYqo

SORU CEVAP KISMI: 23.43

Ulusal ve Uluslararası Boyutları ile İnsan Haklarının Korunması Sempozyumu Türkiye Barolar Birliği, Ankara

Ulusal ve Uluslararası Boyutları ile İnsan Haklarının Korunması Sempozyumu Türkiye Barolar Birliği, Ankara

Dernek Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Dilek ÖĞRETİR ÖZÇELİK’in editörlüğünü yaptığı Çocuk Gelişimi kitabı Pegem Yayınevinden 11.11.2019 tarihinde çıkmıştır. https://www.pegem.net/kitabevi/417890-Cocuk-Gelisimi-kitabi.aspx

KAPAK TUM

PROF. DR. AYŞE DİLEK ÖĞRETİR ÇOCUK GELİŞİMİ

 

Dernek Başkanımız Doç. Dr. Sezai Özçelik EuropeAid/167108/ID/ACT/TR referans numaralı Hibe Programı kapsamında Ankara’da düzenlenen 28-29 Kasım 2019 tarihleri arasındaki eğitim programına Holiday Inn Çukurambar Otelinde katılmıştır.

IKG

DOÇ.DR. SEZAİ ÖZÇELİK IKG EGITIMI 28-29 KASIM

Dernek Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Dilek Öğretir ile Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Şengün Kamu-STK İşbirliği için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi kapsamında, Türkiye’de Sivil Toplum ve Kamu Sektörü Diyaloğu Davranış İlkeleri’nin uygulanmasına yönelik kamu sektöründeki ve sivil toplumdaki kapasitenin geliştirilmesi ve bu alandaki deneyimin artırılması amacıyla İyi Yönetişim ve Davranış İlkeleri Eğitimleri başvurmuş ve Çankırı bölgesini temsilen  14 – 15 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılan İyi Yönetişim ve Davranış İlkeleri Eğitimi’ne katılım sağlamıştır.

http://kamusiviltoplum.com/2019/08/01/iyi-yonetisim-ve-davranis-ilkeleri-egitimleri-basliyor/

kamustk

Dernek Başkanımız Doç. Dr. Sezai Özçelik Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplm Diyaloğu Programı kapsamında 7 Ekim 2019 tarihinde   Mövenpik Ankara’da gerçekleştirilecek olan Sivil Toplum Diyaloğu Programı Altıncı Dönemi (CSD-VI) Bilgilendirme Toplantısına katılmıştır.

STD

Dernek Başkanımız Doç. Dr. Sezai Özçelik ve Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Dilek Öğretir 15-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara Greenpark Otel’de TİHEK tarafından düzenlenen Şiddetin Önlenmesi Çalıştayı’na katılmıştır. Prof. Dr. Ayşe Dilek Öğretir Rabia ŞENGÜN AFŞİN ile birlikte “Suça Sürüklenmiş Çocuklar ile Suça Sürüklenmemiş Çocukların Algıladıkları Anne ve Baba Tutumlarının Karşılaştırılması ve Ebeveyne Bağlanma Stillerinin İncelenmesi” başlıklı bildiriyi sunmuştur. Program için https://www.tihek.gov.tr/siddetin-onlenmesi-calistayi-programi

Sunum için https://www.youtube.com/watch?v=ImsKzt9zaIo

siddet onlenmesi

PROF. DR. AYŞE DİLEK ÖĞRETİR DOÇ. DR. SEZAİ ÖZÇELİK TİHEK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ ÇALIŞTAYI

Dernek Başkanımız Doç. Dr. Sezai Özçelik 16-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ATAUM Konferans Salonunda düzenlenen  Uluslararası Küresel Ekolojik Güvenlik Sempozyumu’na katılmıştır.

kuresel guvenlik

DOÇ. DR. SEZAİ ÖZÇELİK KÜRESEL GÜVENLİK

Dernek Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Dilek Öğretir ile Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Şengün ORSAM tarafından yürütülen “Improving Effectiveness of Measures to Tackle the Foreign Terrorist Fighters and Radicalization Threat” başlıklı AB destekli araştırma projesi kapsamında 21-22-23 Ekim tarihlerinde, 150 üst düzey davetlinin katılımıyla gerçekleşen “International Symposium on Radicalization and Extremism” başlıklı uluslararası katılımlı sempozyumda bir panelde konuşmacı olarak katılmaya hak kazanmışlardır. Dernek Başkanı Doç. Dr. Sezai Özçelik’te programa dinleyici olarak katılmıştır.

icareADO

PROF. DR. AYŞE DİLEK ÖĞRETİR ICARE4ALL SEMPOZYUM

 

DR.ÖĞR.ÜYESİ GÖKHAN ŞENGÜN

DR.ÖĞR.ÜYESİ GÖKHAN ŞENGÜN

Sempozyum programı için https://icare4all.org/wp-content/uploads/2019/10/9.10.2019_Symposium_Program_ISRE2019.pdf

icare4all

DOÇ. DR. SEZAİ ÖZÇELİK ICARE4ALL SEMPOZYUM

Ekoloji Kolektifi tarafından 3-4 Ağustos 2019 tarihleri arasında Ankara'da düzenlediği Ekolojik Haklar Ve Stratejik Plan Hazırlama Çalıştayı'na Dernek Başkanı Doç. Dr. Sezai Özçelik katılım sağladı.

DOÇ. DR. SEZAİ ÖZÇELİK EKOLOJİK HAKLAR ÇALIŞTAYI

Ekoloji Kolektifi tarafından 3-4 Ağustos 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenlediği Ekolojik Haklar Ve Stratejik Plan Hazırlama Çalıştayı’na Dernek Başkanı Doç. Dr. Sezai Özçelik katılım sağladı.

 http://ekolojikolektifi.org/portfolio/ekolojik-haklar-ve-stratejik-plan-hazirlama-calistayi

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı'nın 30 Temmuz 2019, Salı günü Ankara’da gerçekleştireceği Bilgilendirme Toplantısı katılım Doç. Dr. Sezai Özçelik

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın 30 Temmuz 2019, Salı günü Ankara’da gerçekleştireceği Bilgilendirme Toplantısı katılım Doç. Dr. Sezai Özçelik ile Derneğimiz adına sağlandı.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı'nın 30 Temmuz 2019, Salı günü Ankara’da gerçekleştireceği Bilgilendirme Toplantısına katılım.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın 30 Temmuz 2019, Salı günü Ankara’da gerçekleştireceği Bilgilendirme Toplantısına katılım Doç. Dr. Sezai Özçelik. Holiday INN Kavaklıdere’de sağlandı.

– Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, 30 Temmuz 2019 tarihinde Ankara’da Bilgilendirme Toplantısı düzenledi. Toplantıya Çankırı’yı temsilen Çankırı Sivil Toplum Derneği katıldı.

SD Bilgilendirme Toplantısı-Temmuz 2019

http://sivildusun.net/sivil-dusun-bilgilendirme-toplantisi/

– Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Destek Programı kapsamında 29 Temmmuz 2019 tarihinde Ankara HiltonSA’da gerçekleştirilecek olan Sivil Toplum Destek Programı Üçüncü Dönemi (CSSP-III) Bilgilendirme Toplantısına derneğimiz katılım sağlamıştır.

STDP

Sivil Toplum Destek Programı Üçüncü Dönemi Bilgilendirme Toplantısı Katılım

http://siviltoplumsektoru.org/sivil-toplum-destek-programi-ucuncu-donem-hibe-programi-cssp-iii-teklif-cagrisi-2/

Toplantı gündemi için CSSP-III Infoday Gundem Ankara

– Çankırı Sivil Toplum Derneği Temmuz 2019 itibari ile Akdeniz Gençlik Derneği, hak temelli çalışmalar yapan sivil toplum örgütlerinin, aktivistlerin ve kamu kurumlarının bir araya gelmesi ve  deneyim paylaşımıyla birlikte yeni işbirliği alanları yaratmak üzere oluşturduğu HAK TEMELLİ ÇALIŞMALAR AĞI üyesi olmuştur.

http://www.stgm.org.tr/tr/icerik/detay/akdeniz-genclik-dernegi-hak-temelli-calismalar-ortaklik-agina-davet-ediyor

07 ŞUBAT 2019

TÜSEV’in Yasal Çalışmalar program alanı altında yürüttüğü, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında düzenlediği Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi’nin ikincisi 7 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleşti. Atölyeye, Ankara ve İç Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren 23 dernek temsilcisi katıldı. Atölye kapsamında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ulaş Karan örgütlenme özgürlüğüne ilişkin uluslararası standartlar, dernekleri ilgilendiren yasal ve mali mevzuat hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

https://siviltoplum-kamu.org/tr/projeden-haberler/dernekler-icin-yasal-ve-mali-mevzuat-atolyesi-ankarada-gerceklesti/

TÜSEV’in Yasal Çalışmalar program alanı altında yürüttüğü Proje kapsamında düzenlediği Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi’nin ikincisi 7 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleşti.

TÜSEV’in Yasal Çalışmalar program alanı altında yürüttüğü Proje kapsamında düzenlediği Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi’nin ikincisi 7 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleşti.

Avrupa Birliği – Türkiye mali işbirliği kapsamında finanse edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN)”kapsamında 26-27-28 Mart 2019 tarihlerinde Sinop Vira Otel’de üç gün süreli eğitime Çankırı Sivil Toplum Derneği adına Doç. Dr. Sezai Özçelik katılım sağlamıştır.

IKLIMIN PROJESI KATILIM Avrupa Birliği – Türkiye mali işbirliği kapsamında finanse edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN)”kapsamında 26-27-28 Mart 2019 tarihlerinde Sinop Vira Otel’de üç gün süreli eğitime Çankırı Sivil Toplum Derneği adına Doç. Dr. Sezai Özçelik katılım sağlamıştır.

IklimIN projesi websitesinde haber için

http://www.iklimin.org/iklim-degisikligi-egitimi-sinopta-gerceklesti/

Toplantı gündemi için GÜNDEM_-_IklimIN_Sinop_Egitimi_Gündem_26-28_Mart_2019_EIDK (1)

Eğitim süresince; İklim Değişikliğinin Bilimsel Temelleri, İklim Değişikliğinin Ekolojik Sitemlerdeki Yeri, Türkiye’nin İklim Politikası, Enerji Politikalarının İklim Değişikliği ile Mücadeledeki Yeri, İklim Mücadelesinde Ekonomik, Sosyal ve Ekolojik Adalet ve İklim Değişikliği ile Mücadelede Gençliğin Sorumluluğu konuları hakkında katılımcılara detaylı bilgi sağlandı.

29-30 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan Kamu-STK İşbirliği Projesi Sivil Toplum Günleri’ne Çankırı Sivil Toplum Derneği adına Doç. Dr. Sezai Özçelik Çankırı’daki sivil toplum alanında çalışan kamu kurum ve STK temsilcileri ile birlikte katılmıştır.

KAMU STK ISBIRLIGI ANKARA TOPLANTI 29-30 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan Kamu-STK İşbirliği Projesi Sivil Toplum Günleri’ne Çankırı Sivil Toplum Derneği adına Doç. Dr. Sezai Özçelik Çankırı’daki sivil toplum alanında çalışan kamu kurum ve STK temsilcileri ile birlikte katılmıştır.

Kamu-STK İş Birliği Projesi, Ankara Sivil Toplum Günleri, 29-30 Kasım 2018 tarihinde düzenlendi

Kamu-STK İş Birliği Projesi, Ankara Sivil Toplum Günleri, 29-30 Kasım 2018 tarihinde düzenlendi

KAMU STK EGITIM

KAMU STK AYAKTA

KAMU STK PROTOKOL

KAMU STK ADO

 

encontrar diagnóstico